Tamer Sivrikaya Hakkında

Tamer Sivrikaya Hakkında.
14 Ocak 1981 yılında Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimiyle birlikte süper lise hazırlık sınıfını bitirdikten sonra 1997 yılında İstanbul’a yerleşti.

Futbol Kariyeri 

İstanbul'a yerleşme sebebi 1990'lı yıllarrın başında Erdemir Ereğlispor'da başladığı futbol yaşantısıydı.1997 yılında futbolda Galatasaray takımın altyapısına transfer oldu. Bu dönemde genç milli takımda oynaması onun Galatasaray alt yapısına transfer olmasında etken bir rol oynadı. İstanbul’a yerleşmesiyle okul yaşantısını özel çavuşoğlu kolejinde devam ettirdi.

Bu dönemde liseyi bitirdikten sonra 1999 yılında Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Antrenörlük Bölümü Futbol Uzmanlık Dalına giriş yaparak üniversite hayatına başladı.1 yıl kayıt dondurduktan sonra 2006 yılında üniversiteden mezun oldu.

Hem üniversitedeyken aynı zamanda futbol yaşantısına devam etti. Yaklaşık 3 yıl Galatasaray da o zamanki adıyla PAF (Profesyonelliğe Aday Futbolcu) takımında oynadıktan sonra istediği hedeflere ulaşamayınca bu kulüpten ayrılarak sonraki futbol yaşantısına profesyonel olarak İstanbul kulüplerinde devam etti (Beylerbeyi, Yeniköy, Karadenizspor). Beylerbeyin’de oynarken yaşadığı birkaç ciddi diz sakatlığı futbol yaşantısının belkide dönüm noktası oldu. Üniversiteden mezun olduğu yıl tam Ümraniyespor’la anlaşmışken belki de hayatının geri kalan kısmında çok önemli bir rol teşkil edecek olan futbolu bırakma kararı aldı. 

Bu kararla futbolu bırakarak 2006 yılında antrenörlük kariyerine Fenerbahçe altyapısında başladı.3 yıl çeşitli yaş gruplarında yardımcı antrenörlük görevi yaptı.

2008 yılında Türkiye Futbol Federasyonu tarafından açılan UEFA B Lisansı güncelleme kursuna katıldı ve başarıyla bitirdi. Bu dönemde yine Türkiye Futbol Federasyonu’nun ilk kez düzenlediği akademi ligi sertifikasyon programına katıldı.

2009 yılında askerlik görevi için antrenörlük hayatına 6 ay kadar kısa bir ara verdi.

2009 yılının Nisan ayında ara verdiği göreve 2009 yılının Eylül ayında Fenerbahçe Spor Kulübünde 13 yaş grubu teknik sorumlusu olarak tekrar göreve başladı. Daha sonra sırasıyla 15 yaş ve 16 yaş takımlarında teknik sorumlu olarak görev yaptı.

2011 yılının Mayıs ayında Fenerbahçe 15 yaş takımıyla belki de o zamana kadar altyapıda kazanılmamış bir başarıya imza attı.15 yaş takımıyla Avrupa Şampiyonu oldu. 2006 – 2011 yılları arasında Fenerbahçe’ de çalıştığı bu süre içerisinde birçok kez şampiyonluklar yaşadı.

  • 13 yaş takımı İstanbul Şampiyonluğu,
  • 14 yaş takımı Türkiye Şampiyonluğu,
  • 15 yaş takımı Türkiye Şampiyonluğu,
  • Türkiye Nike Süper Kupa Şampiyonluğu,
  • Avrupa Şampiyonluğu,
  • Dünya 5.liği gibi başarılara imza attı.

Ardından 2011 yılının Kasım ayında antrenörlük kariyerine Türkiye Futbol Federasyonun’dan A Milli Takım teknik heyeti tarafından gelen davet üzerine Genç Milli Takımlarda devam etti. Bu dönemde 16 yaş - 17  yaş Genç Milli Takım antrenörü ve U 21 (Ümit Milli) takım antrenörü olarak görev yaptı .

Bu dönemde hayatındaki en önemli ve doğru kararlardan birini alarak 2012 yılının Aralık Ayının 12.günü hayatını çok sevdiği Candan Terzioğlu ile birleştirdi.ve bu evlilik sürecinde İki çocuğu oldu.Handan adında çok tatlı bir kızı ve Ömer adında çok yakışıklı bir oğlu var.

2012 - 2013 yılları arasında Türkiye Futbol Federasyonu UEFA A Lisans Kursuna katıldı ve başarıyla bitirdi.

2013 yılında Türkiye’de düzenlenen FIFA U 20 Dünya Kupası etkilikleri kapsamında FIFA Youth Football Regional Coaching Work Shop seminerine katıldı.

Milli takımlarda çalıştığı dönemde özellikle 1997 doğumlularla katıldıkları birçok turnuvada birincilik aldılar. Ve uzun zaman sonra 17 yaş Genç Milli Takımıyla Avrupa Şampiyonası Finallerine katılarak güzel bir başarıya imza attılar. 2014 yılının ağustos ayına kadar Genç Milli Takımlardaki görevine devam etti.

Türkiye Futbol Federasyonundaki görevinden ayrıldıktan sonra kendisi için artık profesyonel düzeyde çalışma planını devreye sokarak 

sırasıyla ...

2015 - 2016 Sezonu Süper Lig MERSİN İDMAN YURDU 

2018 - 2019 Sezonu Süper Lig ANTALYASPOR 

2019 - 2020 Sezonu Süper Lig KONYASPOR 

2021 - 2022 Sezonu Süper Lig ALANYASPOR  

olmak üzere bu takımlarda çalışmıştır.

Kısaca onun için FUTBOL demek HAYAT demektir…